Акумуляторна батарея
це альтернативне джерело живлення для автомобілів і мотоциклів або для використання як засіб альтернативної енергетики в житлових приміщеннях. У автомобілях використовуються свинцево-кислотні акумулятори.
Цей варіант має три характеристики:
- доступна ціна,
- висока питома енергія,
- низький внутрішній опір (високий пусковий струм).
Принцип роботи АКБ (автомобільний кислотний акумулятор) заснований на реакції свинцю та його діоксиду. При розряді електрична енергія утворюється з допомогою взаємодії свинцю із сірчаною кислотою (освіта сульфату).
При зарядці свинець на аноді окислюється, а діоксид свинцю регенерується на катоді.
Ці пристрої складаються з послідовно з'єднаних секцій з напругою 2 вольта.
Напруга залежить від застосування:
акумулятори 6 вольт для легкових автомобілів;
12 вольт – на більшості мотоциклів, легкових автомобілів, вантажівок та автобусів з бензиновими двигунами;
24 вольти – для важких дизельних вантажівок та автобусів, а також спеціальної та військової техніки.
Існує два типи акумуляторів:
- Стартерні, перші з яких головним призначенням є живлення стартера двигуна. Вони характеризуються великим пусковим струмом, але вони руйнуються під час глибокого розряду і можуть генерувати великий струм протягом багато часу. Такі батареї встановлюються в автомобілях із двигунами внутрішнього згоряння.
- Тягові призначені для забезпечення електроживленням працюючого двигуна. Вони можуть забезпечити сотні ампер, але можуть «нульовий» розряд без шкоди без пошкодження пластин під час глибокого розряду. Більш товсті та міцні панелі кислотних тягових акумуляторів додають вагу та вартість обладнання.
- Ці батареї використовуються в електромобілях, навантажувачах та іншій техніці з електродвигунами.
Залежно від складу пластинчастого сплаву та електроліту автомобільні акумулятори поділяються на такі типи:
- Сурм'янистий. Найстаріший «штабельний» різновид, що характеризується високим вмістом сурми (понад 5%) у свинцевих електродах. Сурма підвищує міцність листа, а також сприяє процесу електролізу, коли вода розщеплюється на кисень та водень. Такі акумулятори потребують постійного контролю рівня вмісту бака та доливання дистильованої води.
- Малосурм'янисті. Акумулятори з низьким вмістом сурми (до 5%) закипають повільніше, тому рівень електроліту перевіряти не потрібно так часто.
- Кальцієві. Більш сучасна модель, в якій свинцеві пластини містять кальцій замість сурми. Це дозволяє знизити інтенсивність виділення газів та зменшити саморозряд. Вони зберігаються довше, але втрачають ємність від системної перезарядки та різких стрибків напруги бортової мережі. Тому батареї з низьким вмістом сурми відносять до вітчизняних автомобілів з ненадійним електрообладнанням.
- Гібридні. Анод із низьким вмістом сурми та кальцієвими катодами гібридних пристроїв дозволяють поєднувати переваги обох батарей. Вони мають загальні характеристики: менша витрата води, ніж сурма, більш висока стійкість до перевантаження, ніж кальцій.
- Гелеві та AGM. Електроліти вони перебувають у пов'язаному желеобразном стані. Це виключає можливість витоку кислоти у разі пошкодження або перекидання батареї.
Як вибрати портативну зарядну станцію?
Першим критерієм вибору портативної зарядної станції є її ємність.
Потужність визначається ємністю акумулятора.
Чим вище показник, тим більше пристроїв можна підключити до станції не тільки за кількістю, але й за потужністю.
- Низьке енергоспоживання. Вони заряджають від 210 до 600-700 Вт. Вони використовуються для забезпечення зарядного струму для різних пристроїв, таких як мобільні телефони, розумний годинник, планшети та камери. Можна навіть підключити газовий котел та невеликі світлодіодні світильники. Крім того, завжди є понад п'ять роз'ємів для підключення, може сім, дев'ять. Тобто він може заряджати кілька мобільних телефонів одночасно, що дуже зручно.
При цьому швидкість заряджання не знизилася.
- Середня потужність – від 700 Вт до 2 кВт. Ці зарядні станції можуть живити морозильні камери, холодильники, кондиціонери, бойлери та водяні насоси.
- Висока потужність. Такі невеликі електростанції мають потужність до 5 кВт. Такий показник потужності дозволяє підключати всю електрику в будинку чи великій квартирі.
Окрім блоку живлення, при виборі АКБ живлення слід також звернути увагу на такі моменти:
- Кількість роз'ємів для підключення споживачів струму. П'ять розеток – це добре, а десять – ще краще.
- Спосіб та можливість заряджання.
Стандартним способом є підключення до розетки 220 вольт. Також як джерело зарядки можна використовувати розетку на 12 вольт (прикурювача) в автомобілі, що є дуже важливим аргументом, якщо ви плануєте використовувати станцію під час подорожі або тривалий час немає світла. Ще один безпрограшний варіант, якщо сонячну станцію можна використовувати як джерело зарядки. З таким універсальним пристроєм ви ніколи нікуди не підете без електрики.
- Повний комплект – скільки та які адаптери входять до комплекту. Чим більше, тим краще, оскільки адаптери прикурювача та рознімання сонячної панелі вказують на різні можливості заряджання. Є ще один нюанс – розетка-перехідник. В Україні всі розетки мають стандартний зовнішній вигляд, але в Європі вилки та розетки можуть мати різну конфігурацію. Тому, якщо ви плануєте замовляти пристрій із Європи, вам знадобиться перехідник для європейських розеток.
- Вага та розміри. Ці параметри важливі, якщо ділянка активно пересідатиме або транспортуватиметься. Також майте на увазі, що чим вища потужність, тим більше акумулятор і, отже, вага зарядної станції.
- Невеликі розміри та мобільність станції є найважливішими перевагами на її користь.
Крім цих переваг є ще один список:
можливість підключення кількох споживачів струму одночасно. Виходів для підключення може бути 5-10 і навіть більше. Заряджати можна від мережі 220 вольт, прикурювача 12 вольт або сонячних батарей. Іншими словами, якщо ви забули зарядити, вихід завжди знайдеться. Повна зарядка займає півтори години, а за годину можна зарядити до 80%. Це швидко та зручно.
Під час заряджання на зарядній станції можна підключити пристрій до зарядної станції для поповнення заряду. Тобто ви можете підключити його до 12-вольтового роз'єму в автомобілі та підключити до нього кілька телефонів, планшетів, фотоапаратів та інших гаджетів. Зарядка буде продовжуватися повільно, але продовжуватиметься. Користувачі мають на вибір усілякі можливості. Ви можете вибрати потужність від 200 Вт/год. Багато сайтів можуть підключити додатковий акумулятор, що розширює їхню ємність і підвищує потужність обчислень. Кожен портативний блок живлення укладено у міцний корпус, який надійно захищає усі внутрішні механізми та електроніку від пошкоджень. Система захисту BMS забезпечує захист об'єкта від стрибків напруги та перепадів температури навколишнього середовища. Зрештою, екологічна чистота.
Ні вихлопних газів, ні продуктів згоряння – все тихо та чисто без зайвої метушні.
Цей останній плюс важливий у порівнянні портативних радіостанцій з генераторами.
Він не тільки працює чисто і тихо, він також не потребує заправки (дизельне паливо чи бензин) та обслуговування (заміна олії, фільтрів).
Кількість споживачів струму, які може задовольнити портативна станція, залежить його потужності. Цей стандарт є також основним, якщо говорити про застосування зарядних станцій. Усі комунікації, підключення до Інтернету та обчислювальне обладнання можуть живитися від зарядних станцій малої потужності. Це, звичайно, телефони та смартфони, ноутбуки та планшети, а також розумний годинник, фотоапарати, відеокамери, плеєри та колонки. Зарядний пристрій середньої потужності стане альтернативним джерелом живлення ламп, невеликих холодильників та газових котлів.
Де купити комплект альтернативного живлення?
По-перше, ви повинні зрозуміти, що варіант дійсно підходить для всіх потреб.
По-друге, слід довіряти лише перевіреним брендам, які пройшли сертифікацію та мають позитивні відгуки клієнтів. Неякісне обладнання не відповідає заявленим характеристикам і може бути небезпечним у використанні.
Ціна акумуляторних станцій досить висока, часто досягаючи рівня генераторів. У середньому вони коштують від 300 до 1000 доларів. Більш потужні варіанти коштують $2-3k та більше.
В інтернет-магазині ПРОСТОКАБЕЛЬ можна придбати АКБ за приємними цінами з гарантією на 1 рік.
Всі переваги зарядної станції:
- Можна одночасно підключити кілька споживачів струму. Виходів може бути підключено 5-10 і навіть більше;
- Для зарядки можна використовувати мережу 220В, прикурювач 12В, сонячні панелі;
- Повністю заряджається за півтори години, до 80% можна зарядити за годину;
- Зарядну станцію, що підключається до розетки, вже можна використовувати як зарядний пристрій для інших пристроїв;
- Користувачі мають різні можливості вибору. 200 Вт/год і більше;
- Додаткові батареї можна підключати до багатьох станцій, збільшуючи їх ємність та збільшуючи розрахункову потужність;
- Система захисту BMS захищає об'єкт від стрибків напруги та перепадів температури навколишнього середовища;
- Екологічна чистота. Ні випарів, ні продуктів згоряння, акумулятор тихий і чистий без зайвого клопоту.
Цей останній плюс важливий при порівнянні портативних радіостанцій з генераторами. Він не тільки працює чисто і тихо, він також не потребує заправки (дизельне паливо чи бензин) і обслуговування (мащення, заміна фільтрів).
Єдиним мінусом зарядної станції можна вважати її вартість. Раніше такі пристрої коштували не дуже дешево, але через зростання попиту в Україні зараз їх вартість починається від 15 000 грн. Це багато, але все одно набагато дешевше, ніж покупка генератора.