Забули пароль?

* - поля, обов'язкові для заповнення


Каталог товарів

2021-07-05

Яким буде тариф на електроенергію?

Зараз ведеться активна розробка нової моделі постачання електроенергії населенню. Так, з боку українського уряду робиться все можливе для того, щоб нова модель передбачала найоптимальніші тарифи на електроенергію, в тому числі і для пільгових категорій населення.

Ця нова модель розробляється з урахуванням спеціальних зобов'язань на ринку електроенергії. Таким чином, продаж електроенергії для населення буде вестися за пільговим тарифом. При цьому, він буде діяти тільки для певних категорій населення, а саме для малозабезпечених українців.

Коротко про нову модель визначення тарифів

У Міненерго в найближчому часі планують представити нову модель, згідно з якою буде функціонувати ринок. Вона також буде регулювати правила визначення тарифів для населення. Ця нова модель обов'язково врахує інтереси всіх категорій населення.

Інформація про нову модель все частіше миготить в різних джерелах. Деякі з них розглядаються як в НКРЕКУ, так і в профільному міністерстві. Зараз гіпотетична норма споживання електроенергії має дуже значний розкид: від 100 до 500 Квт-год. Ходять чутки про те, що саме для цієї норми споживання буде залишений пільговий тариф на електрику, а саме 1,68 грн.

Зміна тарифу на електроенергію може статися і з інших причин, передбачуваних сценарієм. Точних даних немає, тому інформація про це змінюється від одного інформаційного джерела до іншого. Є навіть чутки про те, що тарифи на електрику в Україні будуть різними в залежності від регіону. Так, найдешевший тариф буде встановлено в Києві, найдорожчий в Луганську та Івано-Франківську.

Навіть в уряді зараз не можуть назвати точний сценарій визначення тарифів на електрику. На даний момент, ведуться активні дискусії з цього приводу. У ній задіяні як учасники енергоринку, так і представники уряду. Таке спільне співробітництво дозволить незабаром виробити модель, яка буде прийнятною для кожної зі сторін.

Про те, що всі інтереси населення будуть враховані, говорить і новий глава Міненерго Герман Галущенко. Ще коли його тільки представляли на новій посаді, він запевнив усіх, що тарифи будуть змінені, але без шкоди населенню. Нова модель визначення тарифів, за словами Галущенко, повинна була бути опублікована ще 1 липня. Як відомо, вона до цих пір знаходиться на етапі дискусій і активних обговорень.

В рамках цієї нової моделі, цілком ймовірно, що формуватися тарифи будуть з урахуванням обсягів спожитої електроенергії.

Прогнози для нового тарифу

У ЗМІ періодично з'являється інформація про те, що підвищення тарифів на електроенергію буде відкладено, тому що на даний момент не вдається розробити оптимальну модель. Слід враховувати і той факт, що з підвищенням тарифів, підвищаться і ціни на кабель.

Нагадаємо, що даний момент, тариф на електроенергію складає 1,68 грн за кВт-год. Так, підвищення тарифів незабаром може розвиватися по одному з трьох можливих сценаріїв:

  • На користь населення. Він передбачає, що тариф не буде підвищено для населення і залишиться на тому ж рівні - 1,68 грн. Діяти такий сценарій буде до кінця 2021 року, а може і перший квартал 2022 роки;
  • Помірне підвищення. До кінця 2021 року тариф на електроенергію буде підвищено двічі на 15%. Дата першого планового підвищення - 1 вересня, а другого ближче до кінця поточного року. Таким чином, в результаті підвищення, підсумкової тариф складе 2,22 грн;
  • Радикальний сценарій з часом на підготовку. Він передбачає, що чинний тариф 1,68 грн проіснує ще якийсь час, аж до кінця 2021 року, а далі станеться подорожчання на 30%.

Два останніх сценарія припускають поступове підвищення тарифів до 2023 року. Так, підсумковий тариф складе в такому випадку аж до 3,48 грн. Є також інформація про те, що в 2023 році уряд скасує держрегулювання, а населення буде переведено на ринкові умови регулювання електроенергії.

Остаточною інформацією з приводу підвищення тарифів або цін на кабельну продукцію поки немає. Підвищення тарифів необхідно для відновлення балансу на енергетичному ринку. Так, зараз різницю між собівартістю електрики і низьким тарифом покривають державні і приватні компанії. Це призвело до сильної заборгованості на енергетичному ринку.

Незалежно від підсумкових тарифів на електроенергію, кабель силовий і інші вироби за доступною ціною придбати можна в pro100kabel. Асортимент продукції дуже великий, тому є можливість з легкістю підібрати потрібний варіант. А як тільки буде встановлено остаточно новий тариф на електроенергію, ми про це обов'язково повідомимо.